Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi baraj ve göletlerdeki yosunları temizliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Genel Müdürlüğü, “Göl İçi Bitki Temizleme (Hasat) Makinesi” ile başkent genelindeki baraj, göl ve göletlerdeki yosun, kirli atık ve çöpleri temizleyerek, suyu kötü kokulardan arındırarak daha berrak görünmesini sağlıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi yeni nesillere temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakmak için çalışmalarını sürdürüyor.

ANFA Genel Müdürlüğü, kent genelindeki baraj, göl ve göletlerdeki yosun ve kirli suların temizlenmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

ARAÇ HER SEFERİNDE 15 METREKÜP YOSUN VE ÇÖP TOPLUYOR

Doğal kaynakların korunması ve çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla Başkent genelinde detaylı temizlik çalışmaları yürüten Büyükşehir Belediyesi, Başkent’teki baraj, göl ve göletleri de yakından takip etti.

ANFA Genel Müdürlüğü; Ayaş-Beypazarı ilçeleri sınırında yer alan Çubuk-1 Barajı, Mogan Gölü, Temelli Göleti, Çubuk-Karagöl, Kirazdibi Göleti ile Başkent genelindeki sular, “Göl İçi Bitki Temizliği” ile yosun ve insan atıklarından arındırılarak, Hasat) Makinası” ile su hem kötü hem de kötü şartlardan arındırılmaktadır. Kokuları giderir ve daha net görünmesini sağlar.

ANFA bünyesinde çalışan ve 3 işçiyle çalışan makine, su derinliğinin 2 metre altına inebiliyor. Araç tek seferde 15 metreküp yosun ve çöp toplayabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu