Teknoloji

Ekran paylaşma özelliği şimdi WhatsApp’a geliyor: WhatsApp ekran paylaşımı nasıl çalışacak?

WhatsApp her geçen gün yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Bu özelliklerden bazıları, WhatsApp verilerini Android ve iOS cihazlar arasında aktarabilme ve dört cihaza kadar aynı WhatsApp hesabına giriş yapabilme yeteneğidir. Şimdi şirket ekran paylaşım özelliği üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

WABetaInfo’nun haberine göre, WhatsApp kullanıcıların bir video görüşmesi sırasında akıllı telefonlarının ekranını başkalarıyla paylaşmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik şu anda Android akıllı telefonlarında WhatsApp’ın en son beta sürümüne (2.23.11.19) sahip olanlar tarafından kullanılabilir. Bu özellik, kullanıcıların bir görüntüleme araması aracılığıyla telefonlarındaki şeyleri başkalarına göstermelerini kolaylaştırır. Bu ekran paylaşımı, özellikle telefonda bir şeyler yaparken başkalarından yardım almak için yararlı olabilir.

Nasıl çalışıyor?

Görüntülü görüşme sırasında ekranın alt kısmında yeni bir simge belirir. Bu simgeye tıkladıktan sonra, telefonunuzun ekranını göstermek için sizden izin isteyen ve ekrandaki tüm içeriğin görüntülü görüşmede diğer kişiler tarafından görülebileceğini bildiren yeni bir açılır menü ile karşılaşacaksınız. Ekran paylaşımı üzerinde tam kontrole sahipsiniz ve görüşme sırasında Paylaşımı Durdur düğmesine tıklayarak durdurabilirsiniz.

Bu özellik, birkaç yıl önce Google Meet tarafından tanıtıldı. Canlı Paylaşım özelliği çok benziyor Ayrıca Apple, iOS, iPadOS ve macOS çalıştıran cihazlarda SharePlay adlı benzer bir özelliğe sahiptir.

WhatsApp’ın yeni ekran paylaşım özelliği, özellikle telefonlarını kullanarak işlerini halletmek için yardıma ihtiyacı olabilecek yaşlılar veya çocuklar olmak üzere birçok kullanıcıya gerçekten yardımcı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu